Zabiegi metodą HIFU – kompleksowe odmładzanie

Metoda HIFU to jedno z największych odkryć medycyny estetycznej. Pozwala zwalczać już pierwsze oznaki starzenia skóry, poprawić jej jędrność oraz elastyczność, zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej, a także cellulit. Efektem tego jest kompleksowe odmłodzenie ciała oraz twarzy. Dowiedz się więcej o metodzie HIFU i sprawdź, jak w kompleksowy sposób odmłodzić swoje ciało!  

HIFU – technologia skoncentrowanych ultradźwięków 

HIFU, czyli High Intensity Focused Ultrasound, to technologia skoncentrowanej wiązki ultradźwięków. Fale o wysokiej częstotliwości emitowane przez urządzenie wywołują proces ruchu oraz tarcia komórek. Efektem tego jest regeneracja zwiotczałych włókien kolagenowych, obkurczanie tkanek, wywołanie procesów naprawczych w skórze oraz pobudzenie powstawania elastyny oraz kolagenu. Na efektywność zabiegu wpływa fakt, że stosowane fale docierają aż do skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej. Co więcej, HIFU nie powoduje naruszenia naskórka – nie narusza warstwy zewnętrznej skóry. 

HIFU – kompleksowe odmładzanie skóry 

Efektem tak wykorzystanych ultradźwięków jest pobudzenie naturalnych procesów naprawczych w skórze. Pozwala to na redukcję zmarszczek na twarzy, które pojawiają się w trakcie naturalnych procesów starzenia. Skóra zostaje ujędrniona oraz rozświetlona. Metoda HIFU może zostać wykorzystana także do redukcji nadmiernej tkanki tłuszczowej, a także cellulitu – pomarańczowej skórki, na którą narażone są przede wszystkim partie ciała, takie jak: uda, pośladki czy brzuch. Wykonuje się za jej pomocą także lifting twarzy, szyi oraz dekoltu. 

Zabiegi z wykorzystaniem metody HIFU

HIFU stała się niezwykle popularną technologią, wykorzystywaną na szeroką skalę w zabiegach medycyny estetycznej. Dzięki swojej nieinwazyjności pozwala w bezpieczny sposób uporać się z uciążliwymi niedoskonałościami ciała. Jednym z zabiegów wykorzystujących działanie skoncentrowanych fal ultradźwiękowych jest SonoQueen. Urządzenie emituje fale, które, docierając w głąb skóry, doprowadzają do odnowy włókien kolagenowych. Zabieg daje szybkie (widoczne już po pierwszym zabiegu) oraz długotrwałe efekty liftingu, które mogą utrzymywać się nawet do 3 lat. Specjaliści zalecają powtarzanie 2-3 razy w roku, aby zachować pełny efekt. SonoQueen sprawdza się u osób z niskim progiem bólu, ponieważ zabieg jest bezbolesny – nie powoduje naruszenia zewnętrznej strony skóry, a ponadto ultradźwięki nie sprawiają bólu. Ponadto zabieg pozwala na zaoszczędzenie czasu – trwa zazwyczaj około pół godziny, niepotrzebna jest także rekonwalescencja. 

Czy zabiegi metodą HIFU są bezpieczne?

Przy wykonywaniu wszelkich zabiegów dla pacjenta niezwykle ważne jest bezpieczeństwo. Zabiegi z wykorzystaniem metody HIFU charakteryzują się bezinwazyjnością – nie naruszają zewnętrznej warstwy skóry. Ponadto, do ich przeprowadzenia nie są potrzebne żadne substancje, które mogą wywoływać reakcje alergiczne. Oczywiście, zabiegi wykonywane są pod okiem specjalistów, którzy kontrolują proces jego wykonania. Zabieg HIFU jest bardzo powszechny, ograniczeniami do jego wykonania mogą być jedynie: ciąża, okres laktacji, także choroby oraz podrażnienia skóry, opryszczka, epilepsja oraz stwardnienie rozsiane. Analizy stanu pacjenta przed wykonaniem dokonuje lekarz specjalista. Gwarantuje to całkowite bezpieczeństwo zabiegu. 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *