Udana stylizacja włosów. Jak ją wykonać?

Każda kobieta wie, że ładna fryzura gwarantuje lepsze samopoczucie i dobry humor. Włosy są bardzo ważnym elementem całej stylizacji, tak samo jak makijaż, biżuteria i starannie wybrany strój. Nie ma znaczenia, czy chodzi o wielkie wieczorne wyjście, czy o zwykły dzień w pracy. Udana stylizacja włosów jest zawsze w cenie, ale co zrobić, kiedy kosmyki zupełnie nie chcą z nami współpracować?

Czy da się wykonać każdą stylizację włosów?

W stylizacji włosów ogranicza nas przede wszystkim ich długość. Nie da się zapleść warkocza, kiedy jesteśmy obcięte na boba, itd. – to jasne. Reszta to tak naprawdę kwestia wyobraźni i umiejętności. Istnieją tysiące pomysłów na fryzury, które można znaleźć w internecie, prasie, telewizji, itd. Od tych codziennych, jak koński ogon, czy niedbały koczek, po te bardziej wytworne, eleganckie i skomplikowane.

Bez względu na to, jaki rodzaj stylizacji wybierzesz i na jaką okazję (a może bez okazji) warto zainwestować w odpowiednie kosmetyki, które nie tylko ułatwią wykonanie fryzury, lecz także skutecznie ją utrwalą, tak żeby mogła przetrwać całonocną imprezę lub bardzo długi dzień w pracy połączony z wieczornym drinkiem z przyjaciółką.

Przypomnij sobie to uczucie, kiedy spędziłaś cały poranek na układaniu włosów, a po godzinie lub dwóch patrzysz w lustro i widzisz, że nic już z tej fryzury nie zostało. To bardzo denerwujące, frustrujące, ale przede wszystkim zupełnie niepotrzebne. Jeśli dopasujesz fryzurę do swoich włosów i użyjesz odpowiednich kosmetyków, twoje szanse na sukces znacząco wzrosną.

Kosmetyki do stylizacji włosów

Półki w każdej drogerii uginają się od ilości produktów przeznaczonych do stylizacji włosów, wybór jest naprawdę bardzo szeroki, ale trzeba pamiętać, że nie wszystko jest skuteczne. Przede wszystkim należy wybrać kosmetyki odpowiednie do długości i rodzaju naszych włosów oraz oczywiście tego, co chcemy z nimi zrobić. W niektórych przypadkach warto zainwestować w profesjonalne kosmetyki, których używają fryzjerzy w salonach. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy dużo większą szansę na powodzenie, szczególnie jeśli marzymy o czymś, co będzie wyglądać naprawdę spektakularnie.

Największą popularnością od lat cieszy się lakier do włosów, który nadaje się do utrwalenia i wykończenia niemal każdej fryzury, ale nie jest produktem szczególnie ułatwiającym stylizowanie. Na półkach znajdziemy różnego rodzaju pianki, żele, woski, mgiełki, pasty, spray’e, pudry, itp. Większość z tych produktów występuje w co najmniej kilku wariantach dopasowanych do różnego rodzaju włosów oraz zapewniających różnorodne działanie. Mamy do dyspozycji, np. pianki, które nadają objętości, połysku, podkreślają skręt fal i loków albo wręcz przeciwnie – wygładzają. Takie stworzone do włosów przetłuszczających się lub do tych przesuszonych czy farbowanych, itd. Oczywiście taka różnorodność nie dotyczy wyłącznie pianek, ale wielu z dostępnych produktów stylizacyjnych. Producenci dbają o to, żeby każda kobieta (ale również mężczyzna) mogła znaleźć kosmetyk dopasowany idealnie do swoich potrzeb i spełniający wszystkie oczekiwania.

Trudno wykonać jakąkolwiek stylizację włosów bez właściwego przygotowanie kosmyków, użycia odpowiednich preparatów stylizujących oraz tych, które skutecznie utrwalą naszą fryzurę. Nie ma nic gorszego niż ,,bad hair day’’ oraz rozpadająca się stylizacja. Zapomnij o tym raz na zawsze.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *