Półgorset sposobem na smukłą sylwetkę?

Body, halka, pas do pończoch, peniuar czy gorset – to elementy kobiecej bielizny, które potrafią znakomicie modelować sylwetkę, a do tego podgrzać temperaturę w sypialni. Często nie trzeba wcale wybierać pomiędzy wyglądem a wygodą, a rozwiązania takie jak półgorsety możesz nosić na co dzień pod ubraniem.

Jakie zadania powinna spełniać bielizna damska?

Odpowiednio dobrana bielizna damska potrafi dla sylwetki zdziałać cuda – co trzeba zamaskuje, walory za to uwypukli. Jej zadaniem powinien być zarówno komfort, jak i nadanie sylwetce odpowiednich proporcji i kształtu. Jednocześnie każda pani wie, że jeżeli służyć ma do noszenia, a nie tylko seksownego tańca przed partnerem, to ważne jest jej dopasowanie. Na szczęście wygoda nie musi wcale oznaczać rezygnacji z efektownych koronek – to właściwy rozmiar i jakość są kluczem do sukcesu.

W jaki sposób bielizna powinna kształtować sylwetkę? Powiedzieć można, że ideał piękna to coś, co na przestrzeni wieków ulegało zmianie. Bez względu jednak na wszystko kluczowe pozostawały proporcje, nie objętość. Figura klepsydry jest tą najbardziej atrakcyjną dla mężczyzn i nawet przy szczupłej sylwetce wrażenie robi wyraźnie zaznaczona talia.

Półgorset – efektowny sposób na wysmuklenie talii

Sposoby na uzyskanie wcięcia w pasie mogą być różne, niektóre wydają się ekstremalne. Do takich, które sprawdzą się na co dzień, należy półgorset. Nazywany również longline, jest to rodzaj biustonosza z przedłużonym dołem. Może to być ozdobny pas koronki poniżej linii miseczek, częściej bywa solidny, dodatkowo wzmocniony pionowymi fiszbinami lub dodatkową warstwą specjalnej, cienkiej i mocnej, dzianiny. Półgorsetem nazywa się także również zakładany osobno szeroki pas gorsetowy, dopasowany do kompletu z innymi elementami bielizny.

W jaki sposób półgorset kształtuje sylwetkę? Nie odznacza się od pod ubraniem, jak to bywa ze zwykłym biustonoszem, a także wymusza utrzymanie wyprostowanej postawy. Już samo to automatycznie sprawia, że brzuch jest wciągnięty, biust wyraźnie zaznaczony, a cała figura wygląda szczuplej. Szeroko półgorset ponadto podkreśla talię, która powinna być najwęższym miejscem tułowia, modeluje ją i przyciąga do niej uwagę.

Gorset lub longline i pas do pończoch – zestaw idealny

Zarówno pełny gorset, jak i biustonosz typu longline to nic nowego – takie fasony były jedynymi dostępnymi przed ponad półwieczem i wcześniej. Dzisiaj uchodzą one za wyrafinowane i zmysłowe, kusząc swoją niecodziennością. Idealnym uzupełnieniem, również przywodzącym na myśl stylistykę retro, jest dla nich pas do pończoch. Również i on może wiele zrobić dla kształtowania sylwetki – do zadań specjalnych odpowiedni będzie szeroki, sięgający talii.

Świetnie ukryje wystającą dolną część brzucha, która często bywa problematyczna. Szczupłe panie mogą nosić również koronkowe paski do pończoch opasujące biodra lub figi z doszywanymi podwiązkami. Pewne jest, że połączenie takiego pasa i gorsetowych elementów nie tylko modeluje sylwetkę, ale i optycznie równoważy jej proporcje.

Peniuar, koronki a bielizna na co dzień

Rodzajów i elementów damskiej bielizny jest wiele. Niektóre z nich przeznaczone są wprost na sytuacje romantyczne i pikantne – fikuśne wycięcia, przeźroczystości i ornamenty, a do tego fasony, które nie służą do noszenia pod odzieżą. To nie tylko seksowne komplety staników i majtek, gorsety i podwiązki. Takim rodzajem bielizny jest również peniuar. Dawniej zakrywająca niemal całe ciało, za to ozdobiona koronką i podkreślająca niekiedy sylwetkę swojego rodzaju koszula nocna.

Dzisiaj natomiast peniuar to zwykle rodzaj narzutki, przypominające albo szlafrok, albo krótką koszulę-sukienkę. Tyle że często seksownie prześwitujący i bogato zdobiony. Czy jednak zmysłowa bielizna musi być noszona tylko w sypialni? Niekoniecznie. Dopasowane do figury elementy, takie jak pas do pończoch i półgorset, o ile nie mają obszernych falbanek i są odpowiednio stabilne, wysmuklą sylwetkę także pod ołówkową spódnicą czy klasyczną bluzką albo dopasowaną do kobiecej sylwetki sukienką. Wystarczy znaleźć bieliznę dla siebie, w której będziemy czuć się wygodnie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *