Osocze bogatopłytkowe – dlaczego jest tak skutecznym materiałem przy odmładzaniu skóry?

Osocze bogatopłytkowe to zdecydowanie wyjątkowy rodzaj materiału wykorzystywanego przy zabiegach medycyny estetycznej. Wyjątkowy, bo pozyskiwany bezpośrednio z krwi pacjenta. Choć większość z nas patrzy na zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego przez pryzmat tzw. wampirzego liftingu, rozreklamowanego na świecie przez Kim Kardashian, to prawda jest taka, że jego zastosowanie jest znacznie szersze i materiał ten wykorzystuje się również w ortopedii oraz przy przeciwdziałaniu nadmiernemu wypadaniu włosów. Dlaczego osocze bogatopłytkowe tak skutecznie radzi sobie z odmładzaniem skóry i leczeniem innych dolegliwości? Odpowiedź na to pytaniem uzyskacie w tym artykule!

Osocze bogatopłytkowe – działanie

W osoczu bogatopłytkowym mamy do czynienia z ogromną ilością czynników stymulujących gojenie, a co za tym idzie, przyspieszających regenerację tkanek. W sytuacji, gdy dochodzi do zranienia skóry, czynniki te są uwalniane ze skóry i zapoczątkowany zostaje proces gojenia, który prowadzi do błyskawicznej odbudowy naskórka, skóry właściwej czy włókien kolagenowych. Przy zabiegu mezoterapii osoczem bogatopłytkowym możemy natomiast wykorzystać cały potencjał regeneracyjny zlokalizowany w płytkach krwi, bez potrzeby ranienia skóry. Te unikalne właściwości osocza bogatopłytkowego sprawiają, że to materiał, który poprzez silne pobudzanie skóry do odnowy komórkowej, idealne sprawdza się przy terapiach anti-aging i przeciwdziałających łysieniu, a także leczeniu różnorodnych dolegliwości ortopedycznych.

Odmładzanie skóry poprzez ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym – wysoka skuteczność i bezpieczeństwo

Osocze bogatopłytkowe to jeden z niewielu tak skutecznych i bezpiecznych materiałów wykorzystywanych przy zabiegach odmładzających w medycynie estetycznej. To głównie z tego względu, że w tym przypadku korzystamy tylko i wyłącznie z zasobów własnego organizmu – osocze pobrane z własnej krwi eliminuje ryzyko, że organizm uzna je za ciało obce i odrzuci w wyniku przeprowadzonej terapii. To niezwykle bezpieczny materiał, który nie uczuli pacjenta i nie wywoła szeregu niepożądanych reakcji ze strony układu immunologicznego.

Odmładzanie skóry poprzez ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym charakteryzuje też wysoka skuteczność w walce z nieuchronnym starzeniem skóry. Ogromna ilość namnożonych płytek krwi we wstrzykiwanym osoczu intensywnie pobudza skórę do regeneracji i przebudowy. Jeszcze lepsze efekty terapii osoczem bogatopłytkowym możemy osiągnąć, decydując się na przeprowadzenie zabiegu przy pomocy nowoczesnego systemu PRP Magellan, którym jako nieliczni w Polsce dysponują specjaliści z kliniki MediArt Clinic w Poznaniu. System ten pozwala pozyskać nawet do 2 mln płytek krwi o wysokim stężeniu w jednym mikrolitrze, dzięki czemu satysfakcjonujące rezultaty jesteśmy w stanie uzyskać po przeprowadzeniu pojedynczej terapii, nie zaś całej serii zabiegów, jak miało to miejsce przy starszych systemach do pozyskiwania osocza bogatopłytkowego.

Zabieg osoczem bogatopłytkowym – jak można je jeszcze wykorzystać?

Wampirzy lifting i przeciwdziałanie nadmiernemu wypadaniu włosów – w medycynie estetycznej to podstawowe zastosowanie zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Materiał ten sprawdza się jednak również jako metoda wspomagająca leczenie laserowe – laser wyzwala w skórze energię niezbędną do zmian, podczas gdy na drodze mezoterapii osoczem możemy uzupełnić podwyższone zapotrzebowanie skóry na czynniki wzrostu. Zabiegi z wykorzystaniem tego materiału pozwalają również przyspieszyć proces gojenia się skóry po przebytych zabiegach dermatologicznych, np. mikrodermabrazji czy peelingach.

Więcej informacji na temat zabiegu osoczem bogatopłytkowym znajdziesz na stronie:

https://mediartclinic.pl/medycyna-estetyczna/leczenie-lysienia-osocze-bogatoplytkowe/

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *