Odchudzanie przez schładzanie

Gabinety medycyny estetycznej mają w swojej ofercie wiele sposobów na uzyskanie pięknej, szczupłej sylwetki. Kobiety coraz częściej jednak szukają metod jak najmniej inwazyjnych i szybko przynoszących spektakularne efekty, dlatego medycyna estetyczna rozwija się wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom. Skutkiem tego jest między innymi innowacyjna metoda kriolipolizy.

Kriolipoliza – co to takiego?

Kriolipoliza, która stosowana jest między innymi w Konstantynowie Łódzkim przez ekpertów Alluresthetique, jest jednym z terapeutycznych rozwiązań, mającym na celu redukcję tkanki tłuszczowej. To nieinwazyjny zabieg, w trakcie którego tkanki tłuszczowe w różnych obszarach ciała zostają poddane działaniu niskiej temperatury. Powoduje to krystalizację trójglicerydów, a także uszkodzenia błon komórek tłuszczowych, co prowadzi do procesu degradacji tkanki tłuszczowej. Uwolnione podczas zabiegu kriolipolizy lipidy zostają usunięte przez układ limfatyczny. Jest to bezpieczny zabieg, ponieważ dochodzi tylko do uszkodzenia komórek tłuszczowych – otaczające tkanki skóry pozostają nietknięte. 

Kriolipoliza ZLIPO+ZWAVE PRO

Kriolipoliza ZLIPO+ZWAVE PRO jest jednym z dostępnych na rynku systemów tego typu zabiegów. Zapytaliśmy ekspertów Alluresthetique clinique, co odróżnia ją od innych. „To jedyna obecnie dostępna kriolipoliza drugiej generacji, która oferuje indywidualne podejście do pacjenta poprzez możliwość ustawienia i dopasowania poszczególnych parametrów do spersonalizowanych potrzeb skóry” – podkreślają specjaliści. W kriolipolizie metodą ZLIPO+ZWAVE PRO zastosowano system PulsComfort, który niweluje dyskomfort w początkowej i końcowej fazie zabiegu, a aplikacja fałdu skórno-tłuszczowego następuje w sposób pulsacyjny. Dzięki temu skóra dopasowuje się do aplikatora zapobiegając jej nadmiernemu rozciąganiu, co często ma miejsce w innych urządzeniach do kriolipolizy. Dzięki zastosowaniu tej metody utrata tkanki tłuszczowej jest szybka w porównaniu do innych metod – efekty widoczne są po około 4-6 tygodniach, a nie 3-6 miesiącach jak w innych systemach, w których stosowana jest kriolipoliza, a cellulit znika skutecznie. Ponadto system ZLIPO wykorzystuje w obrębie zabiegu masaż limfatyczny z regulacją szybkości, co zwiększa efektywność, zmniejszając jednocześnie obrzęk po zabiegu. 

Jak wygląda zabieg kriolipolizy ZLIPO+ZWAWE PRO

Zanim zastosowana zostanie kriolipoliza, niezbędna jest konsultacja lekarska, podczas której lekarz i certyfikowany personel dokonują kwalifikacji pacjenta oraz ustalają, czy będzie to kriolipoliza na uda, brzuch, czy też inne obszary ciała. Obszar, który zostanie zakwalifikowany do zabiegu, zabezpieczony zostaje specjalną matą, gwarantującą bezpieczeństwo. Następnie w czterech etapach przeprowadzona zostaje kriolipoliza. W pierwszym etapie następuje pulsacyjne zassanie fałdu skórno-tłuszczowego. W zależności od potrzeb pacjenta istnieje możliwość regulacji siły ssącej w zakresie 1-10. Druga faza to utrzymywanie stałej niskiej temperatury. W urządzeniach typu ZLIPO możliwa jest regulacja temperatury od -5 stopni Celsjusza do -10 stopni, co daje możliwość dostosowania do bardziej wrażliwych pacjentów. Kolejny etap to masaż pulsacyjny, po którym następuje faza fali uderzeniowej, zwiększającej efektywność całego procesu. Ponadto fala uderzeniowa ułatwia emulgację komórek tłuszczowych i ich usuwanie z organizmu. 

Wskazania do zabiegu kriolipolizy

Przed zabiegiem warto upewnić się czy istnieją wskazania do jego wykonania, wśród których wymienić można:

  • Miejscowo nagromadzoną tkankę tłuszczową – np. boczki
  • Występowanie fałdów skórno-tłuszczowych o grubości 1,5 do 7 cm
  • BMI do 26-28.

O tym, czy występują wskazania lub przeciwwskazania do zabiegu zdecydują specjaliści.  Kontakt z Alluresthetique clinique tutaj. 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *