Niechirurgiczne modelowanie konturu twarzy – Radiesse

Radiesse to stosunkowo nowy preparat służący do wypełniania zmarszczek i bruzd, a także do modelowania konturu twarzy oraz pozwalający uzyskać efekt odmłodzenia. Pomimo niedługiego czasu, od jakiego jest dostępny w Polsce, już zdążył skraść serca pacjentek, pragnących wymodelować kontur twarzy, poprawić strukturę skóry oraz zwiększyć jej gęstość. Dlaczego Radiesse cieszy się taką popularnością? Jakie są efekty zabiegu i przez ile czasu się utrzymują?

Skuteczność i bezpieczeństwo 

Bezpieczeństwo i skuteczność to najbardziej pożądane cechy dotyczące zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Dlatego też Radiesse cieszy się taką popularnością – łączy obie te cechy. Uzyskał także aprobatę amerykańskiego stowarzyszenia FDA (Food and Drug Administration). Powszechnie uznawany jest za bezpieczny preparat niwelujący zmarszczki. 

Długotrwałe efekty

Ogromną zaletą Radiesse są jego efekty, które utrzymują się przez długi czas – od roku do pięciu lat. Co więcej, rezultaty widoczne są od razu po wykonaniu zabiegu. Preparat gwarantuje natychmiastowe efekty, którymi można cieszyć się przez długi czas. Bezpieczeństwo, skuteczność i długo utrzymująca się poprawa wyglądu to połączenie, jakie udało się wypracować, stwarzając skład Radiesse. 

Skład preparatu

Głównym składnikiem Radiesse jest hydroksyapatyt wapnia (CaHA), który ma taki sam skład jaki znajduje się w ludzkich zębach i kościach. Dzięki temu zabieg jest biokompatybilny i nietoksyczny oraz nie wywołuje alergii. Maleńkie i gładkie cząsteczki CaHA tworzą rodzaj “rusztowania”, na którym rozwijają się cząsteczki kolagenu, które tworzy ludzki organizm, dzięki czemu zabieg gwarantuje pożądane i długotrwałe efekty. Zabieg powoduje wzrost naturalnych włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra staje się naturalnie odmłodzona. 

Zastosowanie Radiesse

Zabieg stosowany jest przede wszystkim do:

 • modelowania konturu twarzy,
 • cofnięcia oznak starzenia,
 • wypełniania bruzd nosowo-wargowych i bródkowo-wargowych, 
 • odmładzania grzbietowej powierzchni rąk,
 • powiększenia kości policzkowych i podbródka.

Warto zaznaczyć, że Radiesse stosuje się nie tylko na obszarze twarzy, ale także na dłoniach. Ta część ciała również zdradza wiek, dlatego warto zadbać nie tylko o twarz, ale również o ręce, które świadczą o wieku. 

Przebieg zabiegu

Wybrany obszar ciała znieczula się kremem. Następnie lekarz wprowadza preparat cieniutką igłą. Cały zabieg trwa ok. 30-60 minut, a efekty widać już po jednej wizycie. Specjaliści z Kliniki Medbeauty podkreślają jednak, że po pierwszym podaniu preparatu dobrze jest udać się na korektę w celu uzyskania optymalnego efektu estetycznego. Powtórna wizyta powinna odbyć się po 3-6 miesiącach od pierwszego wstrzyknięcia preparatu. Dzięki temu pacjent będzie mieć gwarancję uzyskania optymalnego efektu estetycznego, który utrzyma się do 24 miesięcy od podania Radiesse. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, a pacjenci od razu po nim wracają do codziennych aktywności. Może się jednak zdarzyć, że w wyniku nakuć w miejscach zabiegowych pojawią się zaczerwienienia, lekkie obrzęki bądź drobne siniaki, które szybko ustąpią.

Przeciwwskazania do zabiegu

 • ciąża,
 • nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu,
 • ostre lub przewlekłe stany zapalne skóry,
 • zmiany ropne na skórze poddawanej zabiegowi,
 • czynna opryszczka,
 • skłonność do reakcji zapalnych i blizn przerostowych,
 • choroby nowotworowe i cukrzyca.
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *