Manicure w domu – krok po kroku

Dłonie są naszą wizytówką, a paznokcie ich największą ozdobą. Gładka skóra, kształtne i pomalowane paznokcie prezentują się doskonale, sprawiają, że chcemy pokazywać je światu. Pielęgnacja dłoni wcale nie musi oznaczać częstych wizyt u kosmetyczki i nadwyrężania naszego portfela. Przy odrobinie chęci, piękny manicure możemy wykonać w domu. Oto przepis na samodzielny manicure krok po kroku.

Potrzebne kosmetyki i akcesoria

Zrobienie manicure nie wymaga dużego nakładu środków. Znaczną część potrzebnych rzeczy z pewnością znajdziemy we własnej kosmetyczce. Oto akcesoria i kosmetyki do pielęgnacji paznokci, które przydadzą się w wykonaniu manicure:

  • waciki i zmywacz do paznokci (najlepiej taki bez acetonu, łagodniej obejdzie się z płytką paznokcia),
  • pilniczek do paznokci (wybierz szklany albo papierowy, unikaj metalowych, które szarpią płytkę paznokcia),
  • miseczka z ciepłą wodą z dodatkiem oliwki,
  • drewniany patyczek i preparat do usuwania skórek, jeśli skórki bardzo zarosły przydadzą się też cążki,
  • polerka do paznokci,
  • odżywka do paznokci, baza pod lakier, top coat,
  • lakier/ lakiery w ulubionych kolorach,
  • pielęgnacyjny krem do rąk (z gliceryną, aloesem).

Manicure krok po kroku

Krok 1.

Wacik kosmetyczny nasącz zmywaczem i zmyj z paznokci pozostałości lakieru i preparatów, które na nich zalegają. Staraj się przecierać płytkę w jednym kierunku, od dołu ku górze. Tak oczyszczonym paznokciom możesz nadać teraz upragniony kształt. Naprawdę warto zainwestować w dobry pilniczek, najlepiej szklany, szerokim łukiem omijaj szkodliwe pilniki metalowe. Piłując paznokcie wykonuj ruchy w jedną stronę, kieruj się od brzegu paznokcia do jego środka. W ten sposób nie poszarpiesz go, nie przyczynisz się też do rozdwajania płytki. Następnie możesz przejść do polerowania paznokci, w ten sposób pozbędziesz się nierówności na nich i zwiększysz przyczepność lakieru. Uważaj: jeśli Twoje paznokcie są bardzo cienkie i zniszczone, lepiej zrezygnuj z ich polerowania, możesz je w ten sposób uszkodzić.

Krok 2.

Zanurz swoje dłonie na około 10 minut w miseczce z wodą i oliwką, możesz dodać również trochę soku z cytryny, który ma działanie rozjaśniające (nie używaj go jednak jeśli na Twoich dłoniach są podrażnienia lub ranki). Po wymoczeniu dłoni osusz je i nałóż preparat na skórki. Odczekaj chwilę aż zacznie działać, po czym drewnianym patyczkiem, delikatnie je odsuń ku dołowi. Jeżeli nie ma takiej potrzeby, to nie wycinaj skórek. Możesz uszkodzić niepotrzebnie płytkę paznokcia, skórki zaś odrosną szybciej i grubiej. Po wszystkim dokładnie umyj i odtłuść dłonie.

Krok 3.

Nałóż bazę pod lakier. W tym celu możesz użyć odżywki jak i specjalnego lakieru bazowego. Jest to istotny element w wykonaniu dobrego manicure, znacznie przedłuży trwałość lakieru, zapobiegnie odpryskom i ochroni płytkę paznokcia przed przebarwieniami od lakieru.

Krok 4.

Teraz możesz przejść do malowania paznokci lakierem. Kroplę lakieru zacznij rozprowadzać od środka płytki, potem dopiero po bokach. Jeżeli chcesz uzyskać efekt optycznego wyszczuplenia paznokcia, brzegi możesz zostawić niepomalowane. Poczekaj aż wyschnie pierwsza warstwa lakieru i nałóż kolejną, wyrównasz i pogłębisz kolor. Ewentualne poprawki możesz wykonać za pomocą patyczka kosmetycznego nasączonego w zmywaczu. Po wszystkim nałóż warstwę top coatu, zabezpieczysz w ten sposób lakier i nadasz mu pięknego połysku.

Krok 5.

Gdy zyskasz pewność, że wszystkie preparaty wyschły, wetrzyj w dłonie i paznokcie pielęgnacyjny krem lub inny ulubiony kosmetyk do pielęgnacji rąk.

Tak wykonany manicure znacznie dłużej przepięknie prezentował się na dłoniach.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *