Legginsy ciążowe – co warto o nich wiedzieć

Kobiety w odmiennym stanie zasługują na specjalne traktowanie. To, czego nie powinny sobie odmawiać to wygoda. Dlatego szczególnej uwagi wymaga właściwy dobór garderoby. Komfortowa odzież nie może uciskać podlegającego szybkim zmianom ciała i wywoływać dyskomfortu przy jej noszeniu. Ważne miejsce w szafie ciężarnej kobiety zajmują legginsy ciążowe.

Czy można przejść całą ciążę, nie nosząc w ogóle legginsów? – Cóż, z pewnością jest to możliwe. Jednak większość kobiet, które zdecydują się na ich noszenie, docenia wygodę, którą są w stanie zagwarantować i nie chce się z nimi rozstać. W ten sposób – zdarza się to bardzo często – legginsy ciążowe mogą towarzyszyć im przez cały okres ciąży.

Kiedy zdecydować się na noszenie legginsów?

Rosnący brzuszek sprawia, że kobieta zaczyna szukać wygodniejszej odzieży. Ta nie może uciskać brzucha i powinna być wystarczająco elastyczna, by zapewnić dużo miejsca na rozwijające się w nim dziecko. Noszoną wcześniej odzież warto zastąpić legginsami ciążowymi, gdy ta pierwsza zacznie zbyt mocno uciskać brzuch i powodować dyskomfort. Kiedy to nastąpi? – Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Warto pamiętać, że ciąża w każdym przypadku może przebiegać zupełnie inaczej, a widocznie zarysowany ciążowy brzuszek może pojawić się tak na samym początku tej drogi, jak i znacznie później, bo dopiero około 5 miesiąca ciąży.

Legginsy ciążowe na co dzień i od święta

Priorytetem ciężarnej kobiety powinna być wygoda i komfort noszenia odzieży. To nie musi jednak oznaczać rezygnacji z efektownego i eleganckiego wyglądu. Dobra jakość legginsów ciążowych pozwoli im doskonale sprawdzić się przy wielu okazjach. Mogą być noszone z różnymi elementami garderoby i wykorzystywane do tworzenia przeróżnych stylizacji. Sprawdzą się w zestawieniu ze sportową bluzą, a także elegancką, damską koszulą.

Raz na długi czas

Niektóre elementy ciążowej garderoby rosną wraz z ciążowym brzuszkiem. Oznacza to, że kupione na początku tej drogi spokojnie posłużą aż do rozwiązania i narodzin maluszka. Dzięki temu kobieta nie musi często wymieniać ubrań, co po pierwsze wiąże się dla niej z oszczędnością, po drugie pozwala uniknąć zalegania w szafie niezliczonej ilości ciążowej garderoby, która przydają się przecież tylko w okresie ciąży i ewentualnie tuż po niej.

Odzieżą, która doskonale wpisuje się w taką charakterystykę, są wysokiej jakości ciążowe legginsy. Wystarczająco elastyczne, z dużą ilością miejsca na brzuch mogą być noszone przez wiele miesięcy. Nie wszystkie panie wiedzą, że takie legginsy przydadzą się im także po porodzie. Nawet kobiety wyjątkowo szczupłe przed zajściem w ciążę, na powrót do swojej dawnej sylwetki muszą zwykle trochę poczekać. Dlatego zaraz po narodzinach maluszka najwygodniejsze będą ciążowe legginsy i inne elementy garderoby dla ciężarnych. Zwykłe ubrania mogły krępować ruchy świeżo upieczonej mamy i niepotrzebnie uciskać wciąż jeszcze duży brzuszek.

Legginsy dla (nie)ciężarnej

W zasadzie nie ma wielu różnic pomiędzy legginsami zwykłymi a ciążowymi. I w jednym i w drugim przypadku zależy nam na wygodzie i efektownym wyglądzie oraz produkcie dobrej jakości. Jest jednak jedna zasadnicza różnica, która sprawia, że tych zwykłych nie możemy nosić w okresie ciąży. Jak nie trudno się domyślić, chodzi o to, że nie stwarzają dogodnych warunków dla rosnącego brzuszka. Legginsy dla kobiet w ciąży, podobnie jak inne elementy przeznaczonej dla nich garderoby, mają wszytą dodatkową tkaninę, dzięki czemu brzuch nie jest w żaden sposób uciskany. To wygoda, na jaką zasługuje każda przyszła mama.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *