Leczenie kanałowe zęba

Zabieg leczenia kanałowego jest jednym z najczęściej wykonywanych w gabinetach dentystycznych. Wielu pacjentów boi się poddania endodoncji, jednak w dzisiejszych czasach leczenie kanałowe jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Na czym dokładnie polega endodoncja? Zabieg wykonuje się w przypadku nieodwracalnych zapaleń miazgi zęba, które najczęściej powstają w wyniku długo nieleczonej próchnicy. Dlatego część pacjentów kojarzy leczenie kanałowe z bólem, jednak to właśnie dzięki endodoncji ból przestaje dokuczać, a ząb staje się zdrowy.  

Czy leczenie kanałowe boli?

Mówienie o leczeniu kanałowym warto zacząć od stwierdzenia, że jest ono bezbolesne. W gabinetach, w których leczenie kanałowe odbywa się przy pomocy profesjonalnego i nowoczesnego sprzętu, takich jak Stomatologia Borowski, zabieg ten jest całkowicie bezbolesny. W profesjonalnych gabinetach dentystycznych leczenie odbywa się z wykorzystaniem mikroskopu zabiegowego, cyfrowego obrazowania rentgenowskiego, a także technik termicznego wypełniania kanałów. Wszystko to sprawia, że leczenie kanałowe można przeprowadzić już podczas jednej wizyty (szacuje się, że jedynie 10% pacjentów potrzebuje większej ilości wizyt w przypadku leczenia kanałowego), co stanowi ogromny komfort. Krótki czas leczenia, bezbolesność zabiegu oraz najwyższa jakość usługi to gwarancja dobrze przeprowadzonego leczenia kanałowego.

Endodoncja – na czym dokładnie polega?

Wcześniej leczenie kanałowe wymagało kilkukrotnych wizyt u dentysty, ponieważ najpierw ząb był zatruwany, a następnie czekało się aż tkanki zostaną umartwione. Przez ten czas ząb mógł boleć, a pacjent odczuwać dyskomfort. Na szczęście nowoczesna technologia sprawiła, że leczenie kanałowe nie boli i może zostać wykonane w całości podczas jednej wizyty. Przed wykonaniem endodoncji lekarz robi zdjęcie RTG zęba i ocenia sytuację. Jeżeli decyduje się na leczenie kanałowe, stosuje miejscowe znieczulenie, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Nowoczesne leczenie pozwala na pracę pod mikroskopem, co gwarantuje precyzję i pozwala na oczyszczenie z resztek tkanek i bakterii, usunięcie ciał obcych z kanałów korzeniowych, a także wypełnienie kanałów zębowych na całej ich długości. Jak podkreśla ekspert z Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Stomatologia Borowski, doktor Piotr Borowski, ,,nowoczesne leczenie kanałowe to leczenie mikroendodontyczne i mikrochirurgiczne z zastosowaniem mikroskopu zabiegowego i cyfrowego obrazowania rentgenowskiego”. W przypadku miazgi objętej stanem zapalnym należy ją całkowicie usunąć z komory zęba oraz ze wszystkich kanałów korzeniowych.

Leczenie kanałowe – cena

Cena leczenia kanałowego zęba zależy od ilości kanałów, które są leczone. Dlatego więcej zapłacić trzeba będzie za zęby z większą ilością kanałów (2-3 czasem 4), takich jak przedtrzonowce i trzonowce górne oraz dolne. Tańsze jest leczenie zębów jednokanałowych takich jak dolne i górne jedynki, dwójki i trójki oraz dolne czwórki i piątki. Cena leczenia kanałowego różni się w zależności od miasta oraz sprzętu, na jakim pracują stomatolodzy. W gabinecie Stomatologia Borowski w Starachowicach cennik leczenia kanałowego zaczyna się od 320 zł, jednak ostateczna cena uzależniona jest od konkretnego przypadku, dlatego najpierw należy skonsultować plan leczenia.

Dowiedz się więcej o leczeniu kanałowym: http://www.stomatologiaborowski.pl/uslugi.html#endodoncja

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *