Laseroterapia dermatologiczna, czyli laserowe usuwanie naczynek

Naczynka, czyli znamie naczyniowe jest uszkodzeniem lub zmianą w funkcjonowaniu i strukturze naczyń krwionośnych. Przyczyn tego defektu może być wiele. To głównie problemy hormonalne, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krążenia, trądzik różowaty, mogą być wrodzone lub nabyte. Bez względu na sposób ich wywołania, pojawienia się na naszej skórze można traktować je metodami profilaktycznymi, czyli zapobiegać im dalszym powstawaniu. Możliwe jest również ich stałe usunięcie, przy wykorzystaniu mechanizmu laseroterapii. Jednym z nich jest laserowe zamykanie naczynek.

Na czym polega laserowa likwidacja naczynek

Jak sama nazwa wskazuje, do usunięcia widocznych naczynek krwionośnych eksperci wykorzystują laser. Metoda ta polega na tym, iż wiązka światła o odpowiednio wybranej długości i częstotliwości emitowana przez to urządzenie wpływa na poszerzone naczynka, w celu ich zamknięcia. Dzieję się tak poprzez pochłanianie energii laserowej przez hemoglobinę – podstawowy, o czerwonym zabarwieniu składnik krwi. Energia ta jest przy tym zamieniana na ciepło, co daje gwarancję wysuszenia ścianki naczynia i zniszczenie go. Znajdująca się w nich woda, ulega wyparowaniu, przy czym naczynia się wysuszają i obumierają. Następnie zostaje on wchłonięty przez organizm, przez co staje się niewidoczny na skórze.

Zalety laseroterapii

Ci, którzy spotkali się ze zjawiskiem otwartch naczynek krwionośnych, zdają sobie sprawę, iż jest to nie mały problem. Fakt, można je zatuszować przeznaczonymi do cery naczynkowej korektorami, pudrami lub bazować na działaniach profilaktycznych opartych na specjalistycznych kosmetykach. Nie daje to jednak gwarancji, iż defekt zanika. Zwłaszcza, jeżeli Klient ma do czynienia z nadmierną otwartością i wzmożonym kolorytem tych znamion. Dlatego też można sięgnąć porady eksperta medycyny estetycznej i rozważyć wykonanie zabiegu laseroterapii. Specjaliści gwarantują jego skuteczność i wymieniają szereg zalet:

  • redukowanie widocznych naczynek krwionośnych
  • korygowanie zmian naczynkowych
  • bezpieczny dla zdrowia
  • możliwość skutecznego zastosowania bez względu na miejsce występowania defektu
  • minimalna bolesność (niewielkie pieczenie podczas zabiegu oraz obrzęk, zaczerwienienie ustępujące po kilku dniach)
  • nieinwazyjność

Schemat zabiegu zamykania naczynek krwionośnych

Zanim zabieg zostanie przeprowadzony, zaleca się odpowiednie nawodnienie organizmu. Klient powinien spożyć kilka szklanek wody, co pozytywnie wpływa na wykonanie metody i redukuje wystąpienie  skutków ubocznych. Tym samym dzień przed powinien unikać wysiłku fizycznego, spożywania napojów alkoholowych, w celu nie narażenia organizmu na odwodnienie.

Sam zabieg trwa kilkanaście minut, jednak dokładny czas  jego trwania zależny jest od indywidualnych uwarunkować Klienta. Dotyczy to rodzaju zmian naskórnych, jakie chce zredukować.

Zabieg ten nie wyznacza ściśle określonej ilości powtórzeń, jakie należy wykonać, by efekty były zauważone. Zależne jest to od miejsca występowania naczynek, ich ilości oraz intensywności. Dzięki pomocy i konsultacji ze specjalistami, do Klienta zostaje dopasowana szczególna terapia lecznicza, dopasująca przebieg metody do indywidualnych jego potrzeb.

Eksperci radzą

Eksperci zalecają, by po wykonanym zabiegu Klienci unikali promieni słonecznych przez około miesiąc. Wstrzymali się z ćwiczeniami fizycznymi, sportem, gorącymi kąpielami czy sauną, powinni także zrezygnować z masażów. W zamian zażywać preparaty bogate w witaminy z grupy B2, C, PP, stosować specjalistyczne maści i kosmetyki, polecone przez lekarzy w celu przyspieszenia regeneracji pozabiegowej.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *