Jak kupować szpilki, aby były wygodne?

Szpilki to najczęściej wybierane buty wśród kobiet. Wysmuklają nogi, podkreślają sylwetkę, świetnie uzupełniają elegancką stylizację. Zalet tych butów jest bardzo wiele, jednak sporo kobiet ma problem z wyborem butów na wysokim obcasie. Na co zatem zwrócić uwagę podczas zakupu szpilek? Jak wybrać takie, które będą wygodne?

Szpilki – skąd ich popularność?

Szpilki mają bardzo bogatą historię, bowiem pojawiły się już w latach 20. XX wieku. Kobiety chętnie sięgnęły po estetyczne pantofle na obcasie, które dodawały kobiecości i podkreślały figurę. Początkowo szpilki były noszone jedynie do sukienek i spódnic, jednak z upływem lat stwierdzono, że są one świetnym dodatkiem do spodni, nawet takich jak jeansy. Zmienił się także kształt szpilek, ponieważ pierwsze modele miały noski w szpic, obecnie mogą one być także zaokrąglone. Co więcej, współczesne wersje szpilek mogą mieć nawet platformy na podbiciu. To, jak zmieniają się te buty, najlepiej widać na przykładzie różnych modeli na allani.pl/wyszukaj/szpilki, gdzie widoczne są szpilki zabudowane, z odkrytymi palcami lub z paskiem wokół kostki.

Jaki obcas w szpilkach?

Położenie obcasa jest bardzo istotne w wyborze wygodnych szpilek. Według znawców mody, nie może być on zbyt wysunięty do tyłu, bo wtedy nie będzie on równoważył naszego ciężaru. Dlatego też najlepsze będą szpilki z obcasem na samym środku pięty. To zapewni też nam większe poczucie stabilności, dlatego warto zwrócić na to uwagę podczas przymierzania butów.

Wpływ na wygodę ma także wysokość obcasa. Jeśli mamy małe stopy, lepiej unikać szpilek, które mają kilkanaście centymetrów. Wybór za wysokich butów negatywnie odbije się na naszym zdrowiu, ponieważ cały ciężar ciała zostanie przeniesiony na palce, dlatego też należy zachować odpowiednie proporcje między rozmiarem stopy a wysokością obcasów.

Jaką wybrać podeszwę w szpilkach?

Podeszwa jest równie istotna jak obcas. Wpływa na stabilność i równoważy przenoszony ciężar ciała. Szukając szpilek warto sprawdzić z czego jest ona wykonana. Podeszwy, które wykonane są z drewna lub grubego plastiku, są bardzo sztywne, co nie da nam wysokiego komfortu podczas użytkowania, szczególnie jeśli czeka nas całonocna zabawa. Dużo lepiej sięgać po buty, w których podeszwy wykonane są z gumy lub skóry, co zapewni naszym stopom wygodę.

Szpilki na platformach – czy warto?

Szpilki na platformach od kilku lat są bardzo modne. A czy wygodne? Z pewnością! Platforma zapewnia stopie większą stabilność i sprawia, że mniej się męczy. Nasza waga rozkłada się wtedy bardziej równomiernie, dzięki czemu nie obciążamy palców. Takie szpilki także potrafią wysmuklić łydki i podkreślić sylwetkę, byle tylko nie przesadzić z wyborem odpowiedniego modelu. Mnóstwo jest takich szpilek z ćwiekami, cekinami i innymi ozdobami, jednak w przypadku „platform” rozsądnie jest zachować umiar i sięgnąć po sprawdzoną klasykę.

Podsumowując, podczas wybierania szpilek najważniejsze jest odpowiednie dopasowanie obcasa i zwrócenie uwagi na podeszwę. Dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po szpilki na platformie, które są bardzo wygodne, nawet podczas długiego użytkowania.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *