Jak zrobić pedicure krok po kroku

W naszych codziennych zabiegach upiększających, często zapominamy o pielęgnacji stóp. A przecież pragniemy cieszyć się ich pięknym wyglądem, zwłaszcza latem na plaży, zakładając odkryte buty, ale nie tylko. Okazji do odsłonięcia stóp jest wiele, dlatego warto o nie zadbać i dowiedzieć się więcej na temat ich pielęgnacji. Najpopularniejszym sposobem na zadbane stopy jest pedicure, poniżej przedstawiamy jak samemu zrobić pedicure krok po kroku.

Przyrządy i kosmetyki do pielęgnacji stóp, których potrzebujesz:

  • zmywacza do paznokci, płatków i patyczków kosmetycznych,
  • pilniczka do paznokci, najlepiej szklanego, papierowego lub ceramicznego (nie używaj metalowych), ewentualnie nożyczek do obcinania paznokci,
  • miski z ciepłą wodą, soli do kąpieli, oliwki, mydła,
  • drewnianego patyczka,
  • preparatu do skórek,
  • polerki do paznokci,
  • pumeksu, tarki do stóp,peelingu, kremu do stóp,
  • odżywki do paznokci, bazy pod lakier,
  • lakieru do paznokci,
  • utwardzacza, top coatu.

Jak zrobić pedicure krok po kroku – Krok 1.

Zacznij od dokładnego zmycia z paznokci pozostałości lakieru, który nakładałaś poprzednio. Najlepiej użyj w tym celu zmywacza bezacetonowego, który łagodniej obejdzie się z płytką paznokcia. Jeżeli lakier jest bardzo ciemny, nie chce się zmyć, najpierw przyciśnij do paznokcia wacik nasączony zmywaczem i przytrzymaj przez chwilę. Staraj się pocierać w jedną stronę, od nasady ku górze.

Aby cieszyć się zadbanymi stopami, musimy nadać odpowiedni kształt paznokciom. W tym celu posłuży nam dobrej jakości pilniczek. Starajmy się wykonywać ruchy w jednym kierunku, od brzegu do środka płytki. Jeżeli jest konieczność znaczniejszego skrócenia paznokci, użyj do tego specjalnych nożyczek. Bądź ostrożna i nie wycinaj paznokcia zbyt głęboko, zwłaszcza po bokach. Możesz potem mieć problem z jego wrastaniem.

Na koniec użyj papierowego pilniczka, żeby wygładzić krawędź płytki, możesz też ją wypolerować.

Krok 2.

Kolejnym krokiem w pielęgnacji stóp jest ich relaksacyjna kąpiel. Zanurz stopy na minimum 15 minut w misce z ciepłą wodą, z dodatkiem soli do kąpieli i oliwki pielęgnującej. Możesz również dodać mydło, kilka kropel olejków eterycznych. Po tym czasie rozpocznij złuszczanie zrogowaciałego naskórka. Najwięcej gromadzi się go na podeszwie, zwłaszcza na piętach. Pocieraj zgrubiałe miejsca pumeksem lub specjalną tarką. Po wszystkim, dla maksymalnie zadbanych stóp, na całej ich powierzchni zastosuj peeling.

Krok 3.

Dokładnie osusz stopy ręcznikiem. Przetrzyj paznokcie zmywaczem, żeby odtłuścić je z oliwki. W tym etapie pielęgnacji stóp zajmiesz się paznokciami. Przystąp do usunięcia skórek, nałóż na nie preparat, odczekaj i delikatnie odciągnij je patyczkiem ku dołowi.

Na tak zadbane paznokcie nałóż odżywkę lub bazę pod lakier. W ten sposób kolor dłużej się utrzyma i nie będzie odprysków. Ochronisz też paznokcie przed odbarwieniami. Możesz teraz przejść do nałożenia lakieru. Rozprowadzanie zacznij od środka płytki paznokcia, potem pokryj brzegi. Staraj się zamknąć w trzech ruchach. Poprawki możesz wykonać patyczkiem kosmetycznym nasączonym zmywaczem. Nałóż jedną warstwę, gdy wyschnie, kolejną. Żeby jak najdłużej cieszyć się ładnym kolorem paznokci, użyj utwardzacza do lakieru. Odczekaj aż wszystkie preparaty porządnie wyschną.

Krok 4.

Ostatnim krokiem w wykonaniu pedicure jest użycie kremu do pielęgnacji stóp. Dobrze sprawdzą się kosmetyki z mocznikiem, dla bezpieczeństwa warto pomyśleć też o tych, o działaniu antybakteryjnym i przeciwgrzybiczym. Teraz już tylko pozostaje cieszyć Ci się zadbanymi stopami. Domowy pedicure, zrobiony krok po kroku jest dobrą alternatywą dla wizyty u kosmetyczki.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *