Jakie fryzury dla pań są modne w tym roku?

Włosy… Codziennie stając przed lustrem, zastanawiamy się, jak je ułożyć. Może czas zaskoczyć samą siebie i wypróbować coś zupełnie nowego? Klasyczne koki i warkocze pojawiają się w zupełnie nowej odsłonie. Popularne stały się w ostatnim czasie grzywki wszelkiego rodzaju oraz luźno upięte włosy, stylizowane na wzór francuski. Szyk i elegancja będące nieodłącznym elementem paryskiej mody, powoli zaczynają zaznaczać swoją obecność również w naszym kraju. Warto znać trendy panujące we fryzjerstwie, ponieważ w naszym życiu nieustannie pojawiają się okazje do wyjść, interesujących i ważnych wydarzeń, ślubów, komunii, spotkań rodzinnych, na których chcemy prezentować się nienagannie i zachwycać wyglądem. Jakie fryzury są modne w tym roku?

Patrząc w stronę Francji

W modzie coraz bardziej zaznaczają się francuskie trendy, także w odniesieniu do fryzur. Paryżanki słyną z niewymuszonej elegancji, szyku i pozornej niedbałości, która nadaje im naturalnego, niemal dziewczęcego uroku. Niesforne kosmyki, wijące się nad czołem grzywki i niesymetryczne cięcia to coś, co kochamy najbardziej. Perfekcja nie jest tu mile widziana, Paryżanki bowiem nie mają w zwyczaju przesadzać ze stylizacją włosów, podobnie zresztą jak z ilością biżuterii i modnych dodatków. Włosy nigdy nie są idealnie proste lub pokręcone, perfekcjonizmowi mówimy dziś zdecydowane “nie”. Nieregularne fale, pozornie niedbałe koki i luz to coś, co przykuwa wzrok i sprawia, że naśladujemy Francuzki. Ich minimalistyczne podejście do mody, makijażu i dodatków sprawia, że zawsze wyglądają świeżo i promiennie.

Fryzury modne w 2016 roku

Wśród modnych w tym roku fryzur damskich pojawiły się warkocze tradycyjne i te na bok, grzywki proste i ukośne ,swobodnie upięte włosy jak też klasyczne koki. Bardzo modną fryzurą jest tzw. cieniowany bob, czyli dłuższe pasma włosów z przodu i krótsze włosy, odkrywające szyję z tyłu głowy. Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn dobrze prezentuje się artystyczny nieład, a więc zmierzwione i uniesione kosmyki. Za pomocą odpowiednich kosmetyków możemy uzyskać efekt potarganych fal lub delikatnych, romantycznych loków. Wiele pań decyduje się również na tzw. wet look, czyli włosy stylizowane na mokre. Trendy są rozpuszczone włosy wzbogacone błyszczącymi dodatkami w postaci spinek, opasek i diademów. Na topie są proste włosy z grzywką, fryzury z włosów półdługich, mocno wycieniowanych. W modzie są upięcia lekkie, proste i romantyczne, a także przeplatanki.

Koloryzacyjne trendy

Oprócz niebanalnego upięcia włosów i modnego cięcia, warto również sprawdzić, jakie kolory są modne. Okazuje się, że w tym roku na topie są odcienie szarości, zwłaszcza, gdy występują one w połączeniu z pastelowymi barwami (np. błękitem lub różem). Jasna i popielata czerń to także chętnie wybierane kolory. Osobom o ciepłym typie urody najbardziej do twarzy będzie w kasztanowym brązie, choć równie dobrym rozwiązaniem będzie koloryzacja sombre, dzięki której rozjaśnimy bazowy odcień włosów i nadamy im objętości. Panie o naturalnie jasnych włosach, oczywiście, najefektywniej podkreślą kolor tęczówki i jasną oprawę oczu blondem lub miodową platyną. Przy wyborze odpowiedniego odcienia należy wziąć pod uwagę wyjściowy kolor włosów, karnację i barwę tęczówki, aby farba wyglądała na naszych włosach jak najbardziej naturalnie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *