Drenaż limfatyczny

Nasze ciało w dużej części składa się z płynów – krwi, wody, limfy. Często zdarza się jednak tak, że jest ich za dużo i wtedy organizm nie funkcjonuje prawidłowo, co najczęściej objawia się gorszym samopoczuciem i pogorszeniem kondycji fizycznej. Zbyt duża ilość wody sprawia, że jesteśmy opuchnięci, co objawia się np. cellulitem na udach i pośladkach. Kolejnym symptomem są obrzęki, najczęściej nóg. W naczyniach gromadzi się limfa, co znacznie utrudnia komfortowe funkcjonowanie. Aby pozbyć się nadmiaru wody z organizmu można pić duże ilości ziół moczopędnych, np. pokrzywę lub miętę. Jest jednak skuteczniejszy sposób, który nie tylko usuwa nadmiar płynów, lecz także znacząco wpływa na wygląd naszej skóry. Mowa oczywiście o drenażu limfatycznym. Doktor Kępa z MedBeauty Aesthetic Clinic Kępa potwierdza, że masaż limfatyczny to bardzo skuteczne narzędzie w walce z opuchniętym ciałem. Sprawdzamy na czym ten zabieg polega i czy każdy może z niego skorzystać.

Drenaż limfatyczny – co to jest?

Masaż limfatyczny to zaawansowana forma masażu klasycznego z tą różnicą, że jest skuteczniejsza i nie wykonuje jej masażysta. Do przeprowadzenia zabiegu potrzebne są specjalne mankiety, które specjalista zakłada na kończyny Pacjenta. W mankietach znajduje się powietrze pod ciśnieniem, a rola specjalista ogranicza się do sterowania ruchami urządzenia. W zależności od problemu Pacjenta, lekarz może dostosować parametry masażu, które może być nie tylko limfatyczny, lecz także: pulsacyjny, pneumatyczny, klasyczny oraz rewersyjny. Zabieg jest przyjemny, Pacjenci nie odczuwają bólu, a nawet mogą się zrelaksować.

Dla kogo jest przeznaczony drenaż limfatyczny?

Drenaż limfatyczny jest w szczególności polecany osobom, które borykają się z nadwagą oraz cierpią na obrzęki kończyn, np. po mastektomii. Masaż poprawia krążenie, dzięki czemu bardzo często jest przez lekarzy polecany jako profilaktyka niewydolności żylnej oraz przeciwzakrzepowej. Na zabieg mogą zapisać się również osoby, które chcą przyspieszyć efekty odchudzania się lub chcą poczuć się lekko i usunąć toksyny z organizmu. Pacjenci już po pierwszym masażu mogą odczuć ulgę, jednak by w pełni cieszyć się z działania drenażu należy wykonać od 1 do 15 zabiegów, konkretną liczbę zawsze określa lekarz. Istnieją pewne stałe przeciwwskazania do zabiegu, o których należy pamiętać. Są to: choroby serca, infekcje i stany zapalne, ostry zakrzep żylny, choroby nowotworowe, gorączka oraz uszkodzenia skóry.

Co o masażu limfatycznym BOA-MAX sądzą specjaliści?

Drenaż limfatyczny to 40 minut przyjemnego i odprężającego masażu, którego efekty mogą zaskoczyć. Jest to naturalna metoda oczyszczania organizmu oraz poprawy kondycji skóry. Po masażu zostaje pobudzona produkcja kolagenu w skórze, co sprawia, że ta staje się gładka i jędrna. Pacjenci po masażu odczuwają ulgę nie tylko w funkcjonowaniu swojego organizmu, lecz także poprawia się ich samopoczucie. Drenaż może być stosowany jako terapia na powstałe obrzęki oraz jako profilaktyka wielu schorzeń. Jest też polecany jako pomocniczy zabieg wielu innych terapii. 

Więcej informacji o drenażu limfatycznym można znaleźć na stronie: https://drkepa.com/kosmetologia/drenaz-limfatyczny-boa-max/#toggle-id-4

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *