Botox – po zmarszczkach ani śladu

Mechanizm działania

Botox jest w rzeczywistości toksyną botulinową typu A, potocznie nazywaną jadem kiełbasianym, ściśle połączoną z dziedziną medycyny estetycznej. Doskonale sprawdza się w redukcji lub niwelowaniu zmarszczek, nadajac skórze młody wygląd. Odbywa się to poprzez blokowanie nerwowych mikro – połączeń, przez co mięśnie rozluźniają się, a zmarszczki wygładzają. Botoks wstrzykiwany jest przy pomocy cienkiej igły,bezpośrednio w miejsce, gdzie chcemy uzsykać efekt.  Wpływa to na precyzyjność, a przy tym i dokładność wykonanego zabiegu, dając tym samym skórze nauturalny, zdrowy wygąd.

Zastosowanie botuliny:

  • redukcja zmarszczek mimicznych
  • niwelowanie oznak starości
  • leczenie zeza, kurczu powiek
  • likwidowanie problemów neurologicznych, związanych z nadmiernym napięciem mięśni
  • terapia nadmiernej potliwości zwłaszcza stóp, rąk, pach
  • zwalcza migrenę

Botoks na zmarszczki

Pomimo wielu zastosowań botoksu, Akademia Dermatologii Estetycznej w Rzeszowie skupia się głównie na jego właściwościach niwelowania zmarszczek. Doskonale likwiduje on te mimiczne, będące efektem naturalnej aktywności twarzy, znajdujące się w oklicach oczu, między brwiami, na czole, ale też brodzie czy szyi.  Nie oznacza to jednak, iż zabieg przeznaczony jest wyłącznie dla osób dojrzałych, gdyż już młode osoby mają do czynienia z pojawiąjacymi się zagłębieniami naskórnymi.  

Eksperci dają możliwość niwelacji zmarszczek także tych głębszych, niemimicznych, będących oznaką starzenia się skóry. Wykorzystują przy tym kwas hialuronowy, który poprzez wypełnienie tzw. bruzd, wygładza je. Proponują także lifting twarzy oraz inne zabiegi kosmetyczne, umożliwiające pozbycie się ich. Zapewniają przy tym indywidualne podejście do pacjenta i zaoferowanie mu jak najlepszej opieki przed, w trakcie oraz po wykonanym zabiegu.

Przebieg zabiegu

Wykonywany przez specjalistów medycyny estetycznej, wykorzystuje do jego realizacji cienką igłę. Przy jej pomocy, bezpośrednio w miejsce, gdzie chcemy uzyskać porządany efekt, wstrzykiwany jest preparat. Następuje to po miejscowym znieczuleniu kremem, by zapewnić komfort podczas zabiegu. Sam w sobie nie jest jednak bardzo bolesny, a przy tym trwa niezwykle krótko, czas ten wynika z ilości miejsc, których estetykę Klient chce udoskonalić.

Efekt zabiegu widoczny jest już po kilku dniach, co objawia się wygładzeniem zmarszczek. Cera staje się odżywiona, promienieje, a przy tym zyskuje na  naturalności. Istotne jest, iż twarz nie traci zdolności do wykonywania naturalnych ruchów.

Schemat zabiegu

Metoda wstrzykiwania kwasu botulinowego, bez względu na jego zastosowanie, jakiego oczekują Klienci, wyglada tak samo. Zarówno, gdy chcą pozbyć się zmarszczek mimicznych czy nadpotliwości, poprzedzone jest to konsultacją i profesjonalnym wywiadem z ekspertem, podejmujacym się wykonanie tej techniki. Wykorzystywana jest przy tym cienka igła, umożliwiająca punktowe ostrzykiwanie miejsca, na które chcemy wpłynąć. Specjalista stwierdza  ilość i rodzaj preparatu, który ma być zastosowany na skórę oraz dopasowuje indywidualne podejście do niego w trakcie procesu przeprowadzania zabiegu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *