Blefaroplastyka na dwa różne sposoby, czyli jak pozbyć się problemu opadających powiek!

Opadanie powiek to jeden z charakterystycznych objawów starzenia skóry. To naturalne, że wraz z wiekiem skóra wokół oczu, tak samo jak skóra na pozostałym obszarze twarzy czy ciała, traci swoją elastyczność. Skóra ulega zwiotczeniu i rozciągnięciu, a napięcie mięśni w tym rejonie znacznie się zmniejsza, co dla nas widoczne jest przede wszystkim pod postacią zjawiska ,,opadania”. Współczesna medycyna estetyczna jest jednak w stanie bardzo skutecznie rozwiązać ten problem i przywrócić oczom młody wygląd przy pomocy zabiegu blefaroplastyki – tradycyjnej (chirurgicznej) lub z wykorzystaniem nowoczesnej technologii ultradźwiękowej. Na czym polega różnica pomiędzy tymi sposobami? Podpowiadamy, kiedy warto sięgnąć po nowoczesny zabieg ultradźwiękami, a kiedy lepiej pozostać przy tradycyjnych metodach działania.

Blefaroplastyka – najlepsza metoda na opadające powieki

Blefaroplastyka to zabieg, który został stworzony właśnie z myślą o problemie opadania powiek. Znana medycynie blefaroplastyka jest przede wszystkim zabiegiem chirurgicznym, który pozwala dokonać korekty powieki dolnej, górnej lub obu jednocześnie w celu poprawy estetyki spojrzenia i odmłodzenia wyglądu oczu. Wskazaniem do przeprowadzenia blefaroplastyki są jednak także względy zdrowotne – w szczególności, gdy opadająca powieka ogranicza nam pole widzenia. Współczesne rozwiązania medycyny estetycznej pozwalają jednak wykonać zabieg blefaroplastyki również w całkowicie nieinwazyjny sposób przy pomocy metody laserowej czy ultradźwiękowej, czego przykładem jest m.in. urządzenie Jett Plasma Medical, dostępne w klinice Melitus w Warszawie. Zarówno tradycyjna, jak i nowoczesna blefaroplastyka posiadają swoje zalety, które warto dobrze przeanalizować przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Opadające powieki – co robić? Zabieg ultradźwiękami

Nieinwazyjne liftingi twarzy przy pomocy urządzeń laserowych czy ultradźwięków to prawdziwy przebój medycyny estetycznej w ostatnich latach. Ich największą zaletą jest całkowicie nieinwazyjny przebieg procedury zabiegowej, co przede wszystkim chroni pacjenta przed długim i często bolesnym okresem rekonwalescencji, a także ewentualnymi bliznami. Zabieg na opadające powieki Jett Plasma Medical, z wykorzystaniem technologii ultradźwięków, pozwala na wykonanie skutecznej terapii w szybki, nieskomplikowany i niemalże bezbolesny sposób dzięki procedurze wykonywanej w znieczuleniu miejscowym. Bardzo ważne jest także to, że 70% efektów widać bezpośrednio po zabiegu trwającym maksymalnie 15-45 minut, a rezultaty pogłębiają się wraz z upływem czasu. To doskonała alternatywa dla tradycyjnej operacji plastycznej – zadowoli te osoby, które chcą uniknąć ryzyka stanów zapalnych, uszkodzenia naskórka i krwawienia podczas terapii, a także konieczności stosowania igieł czy skalpela do zabiegu.

Sposób na opadające powieki – tradycyjna blefaroplastyka

Czy przy tak innowacyjnych rozwiązaniach, jak Jett Plasma Medical z użyciem ultradźwięków, warto jeszcze w ogóle zastanawiać się nad przeprowadzaniem tradycyjnej blefaroplastyki? Jak się okazuje, ten bardziej skomplikowany i obarczony większym ryzykiem powikłań zabieg również posiada swoje zalety, o czym przekonuje dr n. med. Jarosław Zieliński, specjalista chirurgii plastycznej z warszawskiej kliniki Melitus. ,,Klasyczny zabieg blefaroplastyki pozwala przede wszystkim skuteczniej uporać się z wyraźnym problemem opadaniem powiek – w przypadku metod laserowych czy ultradźwiękowych dla uzyskania naprawdę spektakularnych rezultatów niezbędne jest powtórzenie procedury zabiegowej. Do zabiegu chirurgicznego może też przekonać długotrwałość uzyskanych efektów – rezultaty utrzymują się najczęściej przez kilkanaście lat, choć są również przypadki, w których efekt utrzymuje się na stałe” – mówi dr Zieliński.

Zanim jednak zdecydujemy się na którąś z opisanych metod, na początku warto przede wszystkim skonsultować się z lekarzem, który pomoże dobrać najlepszą dla nas metodę.

Więcej informacji na temat zabiegu blefaroplastyki znajdziesz na stronie:

http://klinikamelitus.pl/dermatochirurgia/blefaroplastyka/

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *